Drakiáda II. třídy

IMG 20181018 101800Byl krásný slunečný den a II. třída vyrazila na přírodovědnou vycházku do lesa. Začátek byl na Přibyslavi, kam nás odvezlo svozové auto. Na louce měla proběhnout drakiáda. Bohužel nefoukal moc vítr, přesto známe vítěze. Tadeáš měl draka superdraka, který létal i v tom malém vánku. Ostatní draci se také vznesli, ale na dlouho to nebylo. Po vyhlášení výsledků jsme sestupovali lesem až do Nového Města nad Metují. V lese jsme poznávali listnaté a jehličnaté stromy. No, kdo dával pozor, určitě ze zkoušení dostane jedničku.

Smysluplný aneb smyslů plný den se čtvrťáky z Komendy

IMG 20181009 110945Jak to vypadá, když nějaký smysl chybí nebo je oslaben? To si vyzkoušeli žáci 4. ročníku z Komendy u nás na návštěvě. Překonávali poslepu stezku na zahradě, rozlišovali sluchové pexeso nebo poznávali obrázky z hmatových pomůcek. Zároveň si vyzkoušeli i jízdu na vozíku, přemisťovali se pomocí zvedáků a relaxovali ve snoezelenu. Snad se jim u nás líbilo!

Pohádkový les v Bělovsi

Pohádkový les 15Ve čtvrtek před státním svátkem se vydala IX. třída na Pohádkový les do Náchoda - Bělovse. Už sama cesta byla výlet, jeli jsme linkovým autobusem. Přes chladné počasí jsme si užili Karkulku, vlka, Elsu a Annu, víly, sudičky i zvířátka. Soutěže nám šly moc dobře, vyhráli jsme samé dobroty, a s kartičkou plnou razítek jsme v pořádku dojeli zase zpět do školy.

Děti ze ŠD I. objevují školní zahradu

P1140185P1140194Pokud je hezké počasí, využívá odpolední školní družina ke svým radovánkám zahradu. Pod vedením pana vychovatele Kamila Štěpána zde děti relaxují, zábavnou formou se vzdělávají a mohou využít i mnoho pomůcek a náčiní ke sportovním aktivitám.

Školní rok v Noně zahájen

I v Noně byl 3. září zahájen nový školní rok. Výuka se rozeběhla jak ve škole v Novém Městě nad Metují, tak i v Hronově.

Jste zde: Domů