Půjdem spolu do Betléma

IMG 20171123 131626Ve čtvrtek 23. listopadu se děti z Nony vydaly na dlouhou cestu. Někteří vlakem, jiní autobusem a ostatní svozovým autem. Cíl cesty však byl stejný. Zámek v Potštejně. Krásné hrané divadelní představení se odehrává ve zcela přetvořených a kulisami vybavených prostorách zámecké expozice. Děti nejprve navštíví Barunčinu staročeskou chaloupku, kde se od její maminky dovídají, jaké tradice se dodržovaly za dob našich babiček a prababiček. Barunka se též vyptává na původ Vánoc a na narození Ježíška. Místo spánku se pak neposedná Barunka vydává na cestu dalekou, chce být u toho až se Ježíšek narodí. Spolu s dětmi a andělem Arielem cestuje nejen v čase, ale též po vysokých horách, pustých pouštích, jdou vesnicemi i lesem, potkají pasáčky a lid, v Jeruzalémě se sčítající, navštíví tři vznešené krále a nenadále se octnou na dobovém tržišti. Nakonec Barunka, Anděl Ariel i děti vstoupí do Betléma, kde spatří překrásný výjev Svaté rodiny.

Jste zde: Domů Půjdem spolu do Betléma